Pages

29 Şubat 2012 Çarşamba

İFSAK ile yeni bir başlangıç :)

Fotograf çekmeyi oldum olası seven ben, dün akşam bu konu ile ilgili yeni bir başlangıç yaptım ve
çook yakın bir arkadaşım ile birlikte İFSAK'ın düzenlediği "Temel Fotograf Semineri"ne başladım :)
Artık çektiğim fotograflar daha güzel, daha anlamlı ve daha dolu olacak diye umuyorum. Umuyorum çünkü biliyorum ki bu iş sadece teknik öğrenmekle veya doğru makineyi almakla bitmiyor. Çekilen kareye kişisel yorum katmadan, farklı bir bakış açısı yaratmadan, yapılan iş tam olmuyor, bir şeyler eksik, birşeyler yüzeysel kalıyor. Bu yüzden "umuyorum" diyorum, bakalım benden neler çıkacak, hep birlikte göreceğiz :))


Şimdilik yeni başlangıç heyecanımı ve bir de iphoneumla çektiğim şu fotografımı paylaşmak istedim sizlerle :)

Dediğim gibi bu fotografı İphone ile çektim çünkü henüz şöyle güzel bir fotograf makinem yok, önümüzdeki günlerde bir tane bana uygun güzel bir şey edineceğim fakat şu anda doğru olanın hangisi olduğunu da bilmiyorum. Bu konuda da önerileriniz olursa çok sevinirim :))Heyecan, keyif ve eğlence dolu bir başlangıç yaptım. Umarım devamı da böyle keyifli olur :))

9 yorum:

MutluMasalPhotography - NiLaY dedi ki...

Selincim harikasın, süper bir başlangıç bu.. herşey gönlünce olsun bence yakında senden tadından yenmez fotoğraflar gelir :) başarılar...

Hande dedi ki...

Selincim ortaya güzel kareler çıkacağından eminim canım. Fotoğraf konusunda bildiğin gibi hiç iddalı değilim ama sadece fikir vermek için yazıyorum. dslr makinalara hiç ilgim yokken, arkadaşın canon eos 50d si ile fotoğraf çektikten sonra evdeki makinam yetersiz geldi. 2 yıldır canon eos 450d kullanıyorum ben çok memnunum. Biraz daha vakit ayırabilsem, kendimi geliştirsem super olacak :)

Selin Ergeçer dedi ki...

Nilaycım, çook teşekkür ederim, ne tatlısın sen öyle, süper moral oldun bana,eksik olma :))))

Handecim, önerini dikkate alacağım tatlım,teşekkür ederim :)) evet vakit isteyen bir ugraş ama bir kez tadını alan da bırakamıyor sanırım :))

nehircce dedi ki...

Canım güzel bir başlangıç olmuş,Nikon D5000 Kullanıyorum bir araştır istersen ben memnunum.sevgiler.

Selin Ergeçer dedi ki...

nehircce, öneri için çok teşekkür ederim tatlım :))

 Stil Direktörü  dedi ki...

Bence gayet güzel kuzum ama Canon candır. Ömürlük hem 18-200 objektif al şu an dünyanın en çok rağbet gören objektifi ha fazla dersen klasik içinden 18 55 çıkıyor bak bu yazılara yeni sekmede aç yap bunlar canon linkleri ki zaten her fotom canonla ama burada uzak yakın cihazı tanıtma detaylarım da var.

http://www.stildirektoru.com/search/label/Canon%20EOS%20550D%20%2F%20Rebel%20T2i

Selfet dedi ki...

Selincim, canonculardan biri de benim :) Canon eos 500D kullanıyorum. 550D ile arasında çok fazla fark yok. Zaten önemli olan bakan göz. Ara Güler ne demiş " "Ne adamlar var!.. Bana soruyorlar. 'Sen ne marka makineyle fotoğraf çekersin?' diye.
Fotoğraf makineyle mi çekilir! Şimdi en iyi, en gelişmiş daktilo bende olsa en büyük yazar ben mi olurum! Roman daktiloyla mı yazılır!"

Ama canonu tavsiye eder,aramıza katılmanı isteriz :)

Selin Ergeçer dedi ki...

Edi'm, yorumlar için çok teşekkür ederim, şimdi verdiğin linklere girip hemen bakacağım tatlıcımm :)))

Selfetcim, güzel yorumların için çok teşekkür ederim :))) ne de güzel demiş üstad ;)

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

cannon ıyı bır marka ... bu fotografta cok guzel.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...