Pages

6 Aralık 2013 Cuma

Yedikule Hayvan BarınağıHaftasonları ne kadar güzeldir değil mi? Gezeriz, eğleniriz, keyif alacağımız şeyler yaparız sevdiklerimizle. İşte geçen pazar da yine böyle geçen günlerden biriydi bizim için. Pazar kahvaltısını yaptık sevgiliyle ve acaba sonrasında ne yapsak ne yapsak diye düşünüyorduk ki birden aklımıza barınağa gitmek geldi. Öyle ya, o gün ne yapacaktık ki? Ya sinemaya gidecetik, ya Starbucks'a gidecektik, keyif alıp günü öldürecektik birlikte. Fakat biz barınağa gitmeyi tercih ettik :) Markete gittik, kuru mama, battaniye, süt, makarna, kısaca bu soğuk havalarda oradaki yüzlerce köpeğin, kedinin ihtiyacı olabileceğini düşündüğümüz herşeyi aldık, tabii alabildiğimiz kadarını...İnanın o kadar mutluydum ki o alışveriş sırasında yani eve birşeyler alırken o kadar mutlu olmuyorum diyim siz anlayın :))
Ve barınağın yolunu tuttuk... Nasıl bir ortam biliyor musunuz? Bir kere çok sıcak, duygu dolu, içten... Bir sürü köpek, bazısı oynuyor, bazısı gözlerinizin taa içine bakıyor. Hatta öyle bir bakıyor ki keşke keşke daha fazla birşeyler getirseydim diyorsunuz ve onları ziyaret ettiğiniz için birden kendinizi dünyanın en önemli kişisiymiş gibi hissediyorsunuz :) Öyle bir ortam. Barınağı ziyaret edenler, barınaktaki gönüllüler, köpekleri seven çocuklar kısacası çok "EV" hissedecğiniz bir yer...Paketlerimizi Meral Olcay'a bıraktık. Hatta ben Meral Abla demek istiyorum kendisine çünkü O'nu çok yakın hissediyorum. Meral Abla, barınağın olmazsa olmazı, meleği, herşeyi. Allah O'na uzun ömürler versin :) Paketleri bıraktık ve eve döndük. O günden yanımza kalan ne oldu biliyor musunuz; huzur... Birine yardım etmenin huzuru ve mutluluğu kaldı bize:)

Bu yazıyı niye yazıyorum biliyor musunuz? Malum bugün cuma, önümüz haftasonu. Hadi siz de gönlünüzden ne koparsa, alın götürün veya evinizden gönlünüzden kopan birşeyler götürün barınağa. O köpeklerin, o kedilerin kahramanı olun :) Hep yılbaşında bir mucize bekleriz ya, hadi bu haftasonu siz de o hayvanların mucizesi olun :)


Bu arada Yedikule Barınağının kuruluş hikayesini merak edenler buraya bir tık...

Ve sevgiliye;  benimle bütün o eşyaları taşıyıp beni oralara götürdüğü için, bunu isteyerek içinden gelerek yaptığı için, kısacası benim gibi hayvan konusunda gözü hiçbir şey görmeyen uçlarda yaşayan birine ayak uydurabildiği için, kocamaan bir teşekkür etmek istiyorum hepinizin önünde. İyi ki varsın, seni bu yüzden seviyorum işte :)


2 yorum:

Aylin Sütlaş Özçelik dedi ki...

Selin'ciğim, ne kadar güzel bir şey yaptığınızı söylemek az kalabilir. Eminim hepsi çok sevinmişlerdir hediyelerinize... :)

Selin Ergeçer dedi ki...

Aylincim, biraz olsun faydamiz dokunduysa ne mutlu bize:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...