Pages

18 Kasım 2011 Cuma

Carte D'or Fondan

Size de olur mu bilmem ama özellikle kış aylarında, dışarısı soğukken, evin kurabiye veya kek kokması çok hoşuma gider. Ev, sanki o zaman gerçekten ev olur :) Hele hele akşamları yemek sonrası bir fincan kahve eşliğinde ev yapımı kurabiye veya kek yemek gibisi yoktur benim için :)

Dün, tam bunları düşünerek markete gittiğimde Carte Dor Fondan dikkatimi çekti.Açıkcası, Carte Dor Fondan'ı ilk kez denedim. Akışkan kıvamı beni biraz korkutmadı desem yalan olur çünkü genelde bu akışkan kıvamları tutturmak zordur yani fırından tam vaktinde çıkartmak gerekir, biraz fazla pişirdiğinizde katılaşır filan. Bütün bunları düşünerek eve geldim ve kutunun arkasındaki tarifi biraz değiştirerek keki hazırladım ve fırına verdim.
Tarifi değiştirim derken, tarifin orjinalinde katı yağ var ama ben katı yağ tercih etmediğim için, tarife kafama göre 1 küçük bardak sıvı yağ ekledim ve bence sonuç çok güzel oldu :))

İçinin akışkan kıvamını gösterebileceğimi düşündüğümden, bir dilim çıkartarak fotograflamaya çalıştım, bilmiyorum ne kadar başarılı oldum ;))Akşam mı? Akşam tabii ki bir fincan kahve eşliğinde yenilen tatlı ritüelini yerine getirdim :)

Ben Carte D'or Fondan'ı çok beğendim. Size de tavsiye ederim, inanılmayacak kadar kısa sürede hazırlanan, gerçekten lezzetli tariflerden biri...
Kısa zamanda lezzetli bir tat istiyorsanız, mutlaka denemelisiniz derim ben ;))


7 yorum:

Chilek dedi ki...

O zaman ilk fırsatta denenmeli:)

Eren dedi ki...

Müthiş görünüyor elinize sağlık, benim için de akşam yemeğinden sonra bir fincan çay veya kahveyle yenilen tatlının yerin başkadır:)) ben bu seriden makaronu denemiştim ama onun da kıvamını tutturmak çok zordu sonuç pek iyi değildi ama bir de bunu deneyeceğim:)

Robin Goodfellow dedi ki...

ben de markette görüp alsam mı almasam mı kararsız kalıyordum, o akışkanlar benim de gözümü korkutuyor. kolaysa ben de deneyeyim bakayım.

DarLa dedi ki...

ya siz ne kadar marifetlisiniz öyle ya
yemin ederim bunalıma gireceğim yakında..

nefis görünüyor buradan
ellerine sağlık

Selin Ergeçer dedi ki...

Chilekcim mutlaka denenmeli hem de :)

Sevgili Eren, macaronu hiç denemedim,zor gibi geliyor bana hep ama bunu mutlaka denemelisin :)

Robin Goodfellow, dene bak pişman olmayacaksın :)

DarLa, bu tarifler o kadar kolay ki bunalıma girmeye hiç gerek yok,sen de çok başarılı olursun bu tarifte,eminim :))

Sazan dedi ki...

Canım çektiiiii :(

Öpüldün :)

zeys dedi ki...

aman tanrım :) muthıs bır goruntu..hemen denemem lazımm :)

http://zeysfashionroom.blogspot.com/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...